UþrašÃ "Made in China"- galima aptikti ir ant neþinomø, ir ant pasaulyje pripaþintø gamintojø produkcijos. Europos baldø gamintojai, ieškodami pigios darbo jëgos, savo veiklà perkelia á Kinijà ir kitas pietryèiø Azijos šalis.
Statistikos, kiek á Lietuvà áveþama baldø iš Kinijos, nëra, taèiau jø kiekis pasiþvalgius baldø salonuose neatrodo visai neþymus. Taèiau vartotojui labiau rûpi ne statistika, o baldø kokybë. Bene sudëtingiausia yra atsirinkti, kuri prekë yra kokybiška, nors ir pigesnë, o kuri - niekam tikæs falsifikatas.
AB "Vilniaus baldø" kokybës tarnybos vadovë Nijolë Šventickienë sako, kad Lietuvos baldø gamintojai privalo paisyti daugelio europiniø kokybës bei higienos standartø: daþuose neturi bûti sunkiøjø metalø priemaišÃ¸, medienoje ir medþio droþliø plokštëse tik leistinas farmaldehido kiekis ir jokiø kenksmingø medþiagø. Anot pašnekovës, visi ES baldø gamintojai privalo naudoti tik sertifikuotà medienà . Pietryèiø Azijos šalys savo gamintojams tokiø reikalavimø nekelia.
Pasak Valstybinës ne maisto produktø inspekcijos gaminiø kontrolës skyriaus vyriausiosios valstybës inspektorës Liubov Grabusovos, Lietuvoje privalomi tik baldø saugos reikalavimai. Kokybës standartai yra nustatyti, bet jie neprivalomi. Jei, gavus vartotojo skundà paaiškëja, kad gaminys ne tik nekokybiškas, bet ir nesaugus, tik tada pareikalaujama jais neprekiauti. - Regina Statkuvienë.
Šaltinis: Info.lt
2006-01-30
|
|